!-- Load Facebook SDK for JavaScript -->

Kolędy Narodów ustami dzieci

Projekt „Kolędy narodów” dedykowaliśmy dzieciom w wieku 6-12 lat. Jego celem było zapoznanie maluszków jak i nastolatków z kolędami pochodzącymi z różnych krajów Europy, nieznanymi jeszcze na Warmii i Mazurach. Przez kilka tygodni dzieci uczyły się nowych utworów. Repertuar był przepiękny, ale też ambitny. By w młodych głowach pozostał pełny kształt tej twórczości, w czasie warsztatów młodzi ludzie poznawali nie tylko linie melodyczne i słowa kolęd, ale także historie ich powstania i biografie twórców. Poza tym, dzieci mogły rozwinąć swoją muzykalność oraz zintegrować się, pokonać własne bariery i nauczyć współdziałania w grupie. Zwieńczeniem warsztatów był Koncert Świąteczny, który odbył się 11 grudnia 2016 r. o godzinie 17.00 na deskach CEiIk-u w Olsztynie. Wzięło w nim udział ok 70 dzieci z gminy Dywity, Ignalin, Jeziorany, Pilnik, Dobre Miasto i Olsztyn. Wybrzmiały wówczas kolędy w różnorodnych aranżacjach i stylistyce: od klasycznych, przez folkowe, aż po kolędy opracowane w stylu negro spirituals.

Dzieci zaprezentowały je z wdziękiem i należytym pietyzmem z towarzyszeniem zawodowych muzyków ChSM „Missio Musica”, nauczycieli Powiatowej Szkoły Muzycznej I st. w Dywitach oraz Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie. Gościem specjalnym był wyjątkowy wokalista, kompozytor i aranżer – Jerzy Dajuk. Koncert poprowadził Pan Janusz Ciepliński.

Po muzycznej uczcie przybyłych tłumnie gości zaprosiliśmy na Świąteczny Kiermasz z wyrobami hand-made przygotowanymi przez rodziców i wolontariuszy Fundacji 36i6.

Przekonaliśmy się, jak bardzo muzyka ma wpływ na rozwój dzieci i to na wielu płaszczyznach!

Czas trwania projektu: 1.09.-30.11.2016

Miejsce: warsztaty – Powiatowa Szkoła Muzyczna I st. W Dywitach, koncert – CEiIK, ul. Parkowa 1, Olsztyn

Podmiot realizujący inwestycję: Fundacja 36i6 przy współpracy z CHSM „Missio Musica”

Źródło finansowania: Urząd Miasta Olsztyn

 O tym wydarzeniu napisane również kilka słów: TUTAJ

Cieszy Oko wspaniale udokumentowało nasz Koncert Finałowy. Płyty dotarły do dzieci i rodziców, a my przedstawiamy dwie kolędy dla potomnych: Radość dziś nastała oraz Witaj Miły Panie. Życzymy miłego oglądania 🙂

Pozytywka

Pozytywka

Z definicji, projekty to zorganizowane ciągi działań ludzkich, zmierzające do osiągnięcia założonego wyniku. To przedsięwzięcia jednorazowe, niepowtarzalne i złożone. W terminach nie kryje się jednak magia, głębia. Za to w ludziach, relacjach, wspólnych celach, do których dążą zespoły osób współpracujących ze sobą pod ich kryptonimem, już tak. A jeszcze jeśli są to ludzie młodzi, przesyceni marzeniami o lepszym jutrze dla siebie, niejednokrotnie „donkiszoci”, którzy są w stanie swoją wiarą w ideały przenieść górę z punktu A do punktu B tu i teraz, to nic innego temu procederowi nie może towarzyszyć jak tylko niczym niezmącona, trochę dzika radość!

Fakty

6888 € z Europejski Korpus Solidarności (ukłony do samej ziemi w podziękowaniu za przychylność) na dofinansowanie projektu „Pozytywka” dla młodzieży Powiatowej Szkoły Muzycznej I st. w Dobrym Mieście, którą inspiruje do działań Ewa Giska, Prezes Fundacji 36i6. Najbliższa świetlana przyszłość…czyli na co rozdysponowana będzie owa zacna kwota? Na niepowtarzalne „areały” dla comiesięcznych koncertów tematycznych, spotkań, wyjazdów i innych dobrodziejstw uwrażliwiających muzykującą młodzież, która tak bardzo potrzebuje „chmur i piór” by kreować, sprawiać, przekraczać swoje bezpieczne strefy, a potem dawać światu, nam, w trójnasób z atencją i szacunkiem do sztuki. Projekt nastawiony jest również na integrację z osobami niepełnosprawnymi oraz organizacją działań charytatywnych – warsztatów fotograficznych, spotkania z neurodydaktykiem. Fundacja 36i6 wspiera, jest obok i podziwia! Bądźcie w tym z nami!

Poniżej link, który pozwoli Wam śledzić działania Pozytywki na bieżąco
https://www.facebook.com/Pozytywka-115506633171965/

 

Podmiot realizujący inwestycję:

  • Fundacja 36i6 we współpracy ze Powiatową Szkołą Muzyczną I st. w Dywitach, filia w Dobrym Mieście.

Lata realizacji:

  • 2019/2020 r.

Źródło finansowania:

  • Europejski Korpus Solidarności

I jeszcze kolaż zdjęć z wielu zrealizowanych już aktywności pozytywnej „pozytywkowej młodzieży” korespondujący z pragmatycznym działaniem. Start to 30 sierpnia 2019 roku, spotkanie grupy inicjatywnej w budynku Szkoły Muzycznej I st. w Dywitach filia w Dobrym Mieście. Potem obserwowaliśmy już tylko niczym niezmącone działania….

17 września 2019 r. Wiktoria wraz z Dariuszem zaprezentowali projekt przed rodzicami uczniów. 18 września 2019 r.  odbyło się spotkanie,  które miało na celu stworzenie planu wyjazdu do Warszawy oraz ułożenie ankiet badawczych. Dwa dni później młodzież wyjechała do Warszawy odwiedzić ciekawe i inspirujące miejsca Brain Embassy oraz Centralny Dom Technologii.

Spektakularne wydarzenia przeplatały się z pracą u podstaw, czyli spotkaniami z projektantami, wspólnym tworzeniem ankiet i opracowywaniu kolejnych strategii działania.

11 listopada 2019 r. w auli Zespołu Szkół w Dobrym Mieście odbył się recital fortepianowy poświęcony muzyce Fryderyka Chopina w wykonaniu Pana Witolda Wardziukiewicza. 

3 grudnia 2019r. Pozytywka zorganizowała Koncert Śpiewu Estradowego. Ale projekt Pozytywka to nie tylko muzyka! Pomiędzy koncertami krótka przerwa na „warsztaty kubkowe” by już 11 grudnia 2019 roku zorganizować kolejny Świąteczny Koncert, okraszony kiermaszem ciast oraz świątecznych dekoracji, które zostały przygotowane przez uczniów podczas warsztatów. 

16 stycznia 2020 r daliśmy też przestrzeń kontrabasistom i gitarzystom. A ostatnie tygodnie poświęcone są pracy i poszukiwaniu pomysłów na realizację kolejnych punktów projektu. Trzymajcie za nas kciuki!