„Kobietki Małe i Duże – czyli warsztaty piękności dla mam i nastoletnich córek”

W sobotę 2 grudnia 2017  w godzinach 15.00-18.00 Centrum Terapii Manualnej i Rehabilitacji na Wadągu otworzyło szeroko swe drzwi dla uczestniczek nietuzinkowych warsztatów „Kobietki Małe i Duże – czyli warsztaty piękności dla mam i nastoletnich córek” organizowanych przez Fundację 36i6. Cztery godziny tętniące kobiecością dedykowane były 15 duetom. Miejsca rozeszły się niczym świeże bułeczki nie tylko dlatego, że tematyka spotkania współgrała z potrzebami płci pięknej. Aby pokryć koszt uczestnictwa wystarczyło poświęcić swój czas i otworzyć na siebie nawzajem. A to wszystko dzięki współfinansowaniu szkolenia przez Gminę Dywity.

Do współudziału Fundacja 36i6 zaprosiła dwie profesjonalne instruktorki: Brygidę Dremo – profesjonalną kosmetyczkę z Akademii Urody Brigitte (Villa Palace) oraz Magdę Pietrzak – projektantkę ubrań, Pracownia projektów MOUSE_.

Co nas czekało?

Analizując punkty programu okiem pragmatyka, bardzo intensywny czas inkrustowany zdobywaniem wiedzy o sposobach pielęgnacji skóry, doborze odpowiednich kosmetyków oraz błędach popełnianych podczas wykonywania makijażu przekazanej w formie wykładu. Stanowił on wartościową podbudowę teoretyczną dla części empirycznej, czyli oczekiwanej interakcji między mamą i córką wspólnie odkrywających arkana dbania o skórę twarzy. Do pełni szczęścia brakowało tylko jednego – zabawy z ubraniami. Ale z Fundacją 36i6 można jej doświadczyć! Zafundowaliśmy Paniom specjalny warsztacik – „Przerabiamy stare łachy” podbudowany „koktajlem” z wiedzy o ciuchach, materiałach, stylu i modzie. A cóż mogliśmy zaproponować, żeby w pewien wysublimowany sposób zatrzymać czas? Po prostu podjąć się realizacji trzeciego punktu programu dzięki życzliwości Agi Herbe, fotografki, która uwieczniła niepowtarzalną, nieskończoną miłość naszych par.

Drogie Panie. Bezdyskusyjnie było to coś dla Was i dla nas 😉

Warsztaty „Kobietki Małe i Duże – czyli warsztaty piękności dla mam i nastoletnich córek” otworzyły drzwi do nasyconego kolorami świata kobiety; mamy i jej nastoletniej córki. Priorytetowym przekazem w macierzyństwie jest pierwotne zaufanie, poczucie bezpieczeństwa, poczucie, że dobrze jest żyć. Można „wyssać to z mlekiem” matki, otrzymać wraz z jej zdrową, żywą miłością.

Zatem to co matka może zrobić najlepszego dla córki to kochać ją bezwarunkowo, otwarcie i ufnie, ale oprócz tego, zaprosić do swego kobiecego świata, pomóc kształtować osobowość jako kobiety, dbać, troszczyć się i pielęgnować jej niepowtarzalność i indywidualność.

Celebrowałyśmy więc wspólnie ten dar niepowtarzalnej, budulcowej relacji!!!

Nie można było zrobić nic innego jak tylko wybrać sprzyjające miejsce, punkt na ziemi, skorelować z jedynym dobrym momentem w czasoprzestrzeni i brać garściami by wykorzystać każdą minutę tego ponad 4 -godzinnego warsztatu.

A więc co za nami?

Unoszący się zapach kawy, twórczy szmerek dialogów mama-córka, kobietka mała – kobietka duża, zatopionych w ferworze produkcji maseczek, nowych – starych ciuszków…okraszony tu i ówdzie spontanicznym śmiechem, ciepłymi gestami…chwilą relaksu. Ten subtelny czar macierzyństwa został uwieczniony na wspólnych zdjęciach. Hmm…Oby cieszyły oko i rozgrzewały serca miłością jeszcze wiele lat…

Wielkie dzięki dla fantastycznych, zaangażowanych, troskliwych instruktorek – Brygidy Dermo i Magdy Pietrzak za profesjonalne, pełne zachęty poprowadzenie warsztatów oraz Adze Herbe – jedynej w swoim rodzaju, subtelnie poszukującej dobrych ujęć fotografce.

Za nami również poczucie niedosytu, które mobilizuje do organizacji kolejnych tego typu spotkań, na które czekamy razem z kobietkami z gminy Dywity.

W takim razie, do zobaczenia!

Fundacja 36i6