!-- Load Facebook SDK for JavaScript -->

Warto mieć śmiałe marzenia i z odwagą oraz determinacją je realizować. My nasze, fundacyjne, realizujemy na kanwie dialogu z drugim człowiekiem; istotą dynamiczną, będącą w wiecznym ruchu, poruszającą się po swojej orbicie dzięki siłom grawitacji. Fundacja 36i6 skrzętnie wykorzystuje też inną siłę, siłę zainteresowania istotą stojącą tuż obok.

Jeszcze w roku 2018 zharmonizowały się ze sobą dwa realizowane przez nas projekty, dzięki którym udało się objąć ramieniem dwie grupy społeczne. W ramach zadania publicznego wspierającego integrację społeczną osób zagrożonych wykluczeniem społecznym zadedykowaliśmy rodzinie projekt ”NArodziny marzeń”, a wraz z nim warsztaty dla małżeństw i narzeczonych (20.10.2018 r), które odbyły się w Centrum Terapii Manualnej i Rehabilitacji na Wadągu i były współfinansowane przez Gminę Dywity. Te warsztaty wybrali małżonkowie, świadomi tego, że szczęście w związku nie zdarza się przypadkiem, że to powodzenie to efekt miłości, akceptacji i decyzji małżonków. A o tym jak pielęgnować tę więź, opowiadali prowadzący warsztaty Joanna i Tomasz Wróblewscy, notabene, mieszkańcy Różnowa, filolodzy, prowadzący od 5 lat pracę w ogólnoświatowym ruchu Spotkań Małżonków ALMA. W części warsztatowej każdy uczestnik zmierzył się z dwoma testami: „Pięć języków miłości” oraz „Strategia rozwiązywania konfliktów małżeńskich”. Po ich rozwiązaniu we wszystkie enigmatyczne zakamarki relacji wniknęło światło obiektywnej prawdy, co wygenerowało pożądaną chęć do zmian.

Drugi ważny punkt na mapie projektów podpiętych pod „NArodziny marzeń” to Kobietki Małe i Duże – czyli warsztaty piękności dla mam i nastoletnich córek – II edycja (17.11.2018 r) przeprowadzone w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach. Nie są potrzebne sondaże by utwierdzić się w przekonaniu, że dialog między mamą i córką to „studnia skarbów”, którą trzeba chronić i pielęgnować. Pomysł okazał się strzałem w 10-tkę. Był to czas na budowanie relacji pod okiem trzech specjalistek: Brygidy Dremo – profesjonalnej kosmetyczki z Akademii Urody Brigitte, która podzieliła się z paniami trickami makijażowymi, Magdy Pietrzak prowadzącej zajęcia z wykorzystaniem techniki plastycznej transferu i dequpage oraz Pani Agnieszki Trawińskiej w magiczny sposób opowiadającej o tajnikach tworzenia naturalnych kremów, którymi każda z Pań została obdarowana. Jednym słowem, przyjemne szaleństwo twórcze skrojone na miarę doskonałych kobiet! Dziękujemy wszystkim, którzy „marzyli” z Fundacją 36i6.

Magdalena Zaborowska

 

Galeria