!-- Load Facebook SDK for JavaScript -->

Projekt Alter

Spieszymy donieść, że przed nami kolejna przygoda z kreatywną młodzieżą w ramach rocznego projektu „Alter” finansowanego przez Europejski Korpus Solidarności.
Bartosz Kiński, Maria Kunicka, Julka Frąckiewicz, Jakub Łagun, Hubert Łagun to grupa inicjatywna, którą tworzą uczniowie olsztyńskich liceów i studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. We współpracy z lokalnymi kościołami, z różnych denominacji, stworzyli spotkania o nazwie “Alter”. Już od roku młodzież, zarówno licealna, jak i studencka spokojnie spędzała sobotnie wieczory i budowała relacje z rówieśnikami w przyjaznej atmosferze. Troszkę podpatrywaliśmy ich działania i chętnie będziemy razem z nimi w tym projekcie, gdyż ma on być kontynuacją spotkań. Dzięki dofinasowaniu, będą to po prostu wieczory zakrojone na szeroka skalę, przemyślane od A do Z na cały rok wydarzenia.

Żeby zrozumieć sedno nowego wyzwania wyjaśniono nam pochodzenie słowa alter i koncept, który się pod nim kryje.

Geneza nazwy “Alter” wywodzi się z angielskiego słówka “alter” (tł. zmieniać, wpływać) oraz skróconego słowa “alternatywnie”. Już od pierwszego spotkania, jak sami mówią, chcieliby dać uczestnikom alternatywę od zabieganego życia, w którym ciągle młody człowiek musi komuś zaimponować i gonić kolejne osiągnięcia. W ten sposób chcą przeciwdziałać depresji, włączać młodzież do działania, budować także dialog i tolerancję między różnymi ludźmi, z różnych kościołów i środowisk, przeciwdziałać separacji, dyskryminacji i wszelkim niechęciom. Mają pomysły na zaproszenie mówców młodzieżowych z innych miast, by wyposażać młodzież w wiedzę i umiejętności interpersonalne, komunikacyjne.

Czego chcieć więcej! Trzymamy kciuki i oferujemy swoje wsparcie.

Zaglądajcie do nich na profil na Fb: https://www.facebook.com/alter.olsztyn/  

 

Nominacja EDUinspiracje

Czasami zwykłą codzienność przecinają i tym samym zatrzymują nas w czasie nietuzinkowe informacje. No i taka właśnie pojawiła się w naszym fundacyjnym kręgu. Otóż, okazało się, że projekt „Bądźmy w kontakcie” poświęcony depresji wśród młodzieży, finansowany przez Europejski Korpus Solidarności, wspierany również finansowo przez życzliwą Gmina Dywity otrzymał nominację do prestiżowej nagrody konkursu EDUinspiracje, inicjatywy podejmowanej przez FRSE już po raz czwarty. Wraz z młodzieżą z grupy inicjatywnej „Kaktus”: Iza Karpowicz, Sara Wróblewska, Konrad Karpowicz, Maciek Kamiński, Jan Krzysztof Świtaj, po ogłoszeniu nominacji, której się nie spodziewaliśmy, doświadczyliśmy całej palety uczuć, od zaskoczenia z szeroko otwartą buzią, przez niedowierzanie, aż po sięgającą sufitu euforię. Działanie wypływało z czystych pobudek chęci zmiany świata na lepszy i ta prawda została dostrzeżona. Stąd tyle wzruszeń….

W imieniu Fundacji 36i6 i wolontariuszy dziękujemy za nominację oraz za znalezienie się w gronie 5 najlepszych projektów 2020 FRSE EKS w Polsce.

Warto żyć z pasją do ludzi, „tracić” dla niej cenny czas. Warto zmieniać bieg rzeki. Fundacja 36i6.

https://www.frse.org.pl/program/eduinspiracje/