!-- Load Facebook SDK for JavaScript -->

Projekt Alter

Spieszymy donieść, że przed nami kolejna przygoda z kreatywną młodzieżą w ramach rocznego projektu „Alter” finansowanego przez Europejski Korpus Solidarności.
Bartosz Kiński, Maria Kunicka, Julka Frąckiewicz, Jakub Łagun, Hubert Łagun to grupa inicjatywna, którą tworzą uczniowie olsztyńskich liceów i studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. We współpracy z lokalnymi kościołami, z różnych denominacji, stworzyli spotkania o nazwie “Alter”. Już od roku młodzież, zarówno licealna, jak i studencka spokojnie spędzała sobotnie wieczory i budowała relacje z rówieśnikami w przyjaznej atmosferze. Troszkę podpatrywaliśmy ich działania i chętnie będziemy razem z nimi w tym projekcie, gdyż ma on być kontynuacją spotkań. Dzięki dofinasowaniu, będą to po prostu wieczory zakrojone na szeroka skalę, przemyślane od A do Z na cały rok wydarzenia.

Żeby zrozumieć sedno nowego wyzwania wyjaśniono nam pochodzenie słowa alter i koncept, który się pod nim kryje.

Geneza nazwy “Alter” wywodzi się z angielskiego słówka “alter” (tł. zmieniać, wpływać) oraz skróconego słowa “alternatywnie”. Już od pierwszego spotkania, jak sami mówią, chcieliby dać uczestnikom alternatywę od zabieganego życia, w którym ciągle młody człowiek musi komuś zaimponować i gonić kolejne osiągnięcia. W ten sposób chcą przeciwdziałać depresji, włączać młodzież do działania, budować także dialog i tolerancję między różnymi ludźmi, z różnych kościołów i środowisk, przeciwdziałać separacji, dyskryminacji i wszelkim niechęciom. Mają pomysły na zaproszenie mówców młodzieżowych z innych miast, by wyposażać młodzież w wiedzę i umiejętności interpersonalne, komunikacyjne.

Czego chcieć więcej! Trzymamy kciuki i oferujemy swoje wsparcie.

Zaglądajcie do nich na profil na Fb: https://www.facebook.com/alter.olsztyn/  

 

Nominacja EDUinspiracje

Czasami zwykłą codzienność przecinają i tym samym zatrzymują nas w czasie nietuzinkowe informacje. No i taka właśnie pojawiła się w naszym fundacyjnym kręgu. Otóż, okazało się, że projekt „Bądźmy w kontakcie” poświęcony depresji wśród młodzieży, finansowany przez Europejski Korpus Solidarności, wspierany również finansowo przez życzliwą Gmina Dywity otrzymał nominację do prestiżowej nagrody konkursu EDUinspiracje, inicjatywy podejmowanej przez FRSE już po raz czwarty. Wraz z młodzieżą z grupy inicjatywnej „Kaktus”: Iza Karpowicz, Sara Wróblewska, Konrad Karpowicz, Maciek Kamiński, Jan Krzysztof Świtaj, po ogłoszeniu nominacji, której się nie spodziewaliśmy, doświadczyliśmy całej palety uczuć, od zaskoczenia z szeroko otwartą buzią, przez niedowierzanie, aż po sięgającą sufitu euforię. Działanie wypływało z czystych pobudek chęci zmiany świata na lepszy i ta prawda została dostrzeżona. Stąd tyle wzruszeń….

W imieniu Fundacji 36i6 i wolontariuszy dziękujemy za nominację oraz za znalezienie się w gronie 5 najlepszych projektów 2020 FRSE EKS w Polsce.

Warto żyć z pasją do ludzi, „tracić” dla niej cenny czas. Warto zmieniać bieg rzeki. Fundacja 36i6.

https://www.frse.org.pl/program/eduinspiracje/

Twórcze warsztaty kolędowe (online)

13.12.2020 roku odbyły się warsztaty z tworzenia muzycznych życzeń, czyli cos twórczego i świątecznego dla dzieci oraz młodzieży, z extra Konkursem. Zaprosiliśmy na tę perlistą chwilę nieprzeciętną wokalistkę, kompozytorkę i cymbalistkę -Anię Brodę. Pierwsza, warsztatowa odsłona przyniosła wiele radości nam, Ani i dzieciom, które wzięły udział w warsztatach muzycznych/kolędowych.

Więcej o warsztatach: TUTAJ

Nominacja do EDUinspiracji

Czasami zwykłą codzienność przecinają i tym samym zatrzymują nas w czasie nietuzinkowe informacje. No i taka właśnie pojawiła się w naszym fundacyjnym kręgu. Otóż, okazało się, że projekt „Bądźmy w kontakcie” poświęcony depresji wśród młodzieży, finansowany przez Europejski Korpus Solidarności, wspierany również finansowo przez życzliwą Gminę Dywity otrzymał nominację do prestiżowej nagrody konkursu EDUinspiracje, inicjatywy podejmowanej przez FRSE już po raz czwarty.

Wraz z młodzieżą z grupy inicjatywnej „Kaktus” po ogłoszeniu nominacji, której się nie spodziewaliśmy, doświadczyliśmy całej palety uczuć, od zaskoczenia z szeroko otwartą buzią, przez niedowierzanie, aż po sięgającą sufitu euforię. Działanie wypływało z czystych pobudek chęci zmiany świata na lepszy i ta prawda została dostrzeżona. Stąd tyle wzruszeń…

Dziękujemy za to ogromne wyróżnienie. Warto żyć z pasją do ludzi, „tracić” dla niej cenny czas. Warto zatrzymywać bieg rzeki. Fundacja 36i6.

https://www.frse.org.pl/program/eduinspiracje/

Nowinki z „Pozytywki”

Trochę ucichliśmy po konferencji poświęconej depresji, ale tradycyjnie, cisza nie oznacza bezruchu w działaniach. Pierwsze dni wakacji były bardzo pracowite dla grupy inicjatywnej projektu „Pozytywka” finansowanego przez Europejski Korpus Solidarności, której z całych sił kibicujemy.

Między innymi odbyło się spotkanie (08.07.2020), podczas którego poruszano tematy wykorzystania budżetu projektu oraz finalnego zaaranżowania strefy Pozytywka. Pojawiło się też podsumowanie ankiet (09.07.2020) przeprowadzonych przez kreatywną młodzież zaangażowaną w projekt, dotyczącą funkcjonowania Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach filia w Dobrym Mieście, aktywności związanych stricte z muzyką i wydarzeniami kulturalnymi w Dobrym Mieście. A 10 lipca zaczęło się spektakularne zagospodarowywanie przestrzeni „Pozytywki” z poczuciem smaku, kreacji i oczywiście niezastąpioną wyobraźnią. W końcu wizje i marzenia zaczęły się urzeczywistniać.

Pełen plan konferencji

Konferencja Bądźmy w kontakcie

Zbliżamy się do wielkiego finału naszego projektu. Na zakończenie przygotowaliśmy konferencję z zaproszonymi przez nas specjalistami z dziedziny psychologii i terapii.

Gdyby nie kwarantanna nasza konferencja odbyłaby się na Warmii i Mazurach, ale okoliczności zmusiły nas do przeniesienia jej online. Plusem takiej sytuacji jest to, że więcej osób będzie mogło z niej skorzystać, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Konferencja odbędzie się 18-23 maja na platformach YouTube i Facebook, a dostęp do nichj będzie darmowy.

Pełen plan wykładów naszej Konferencji

  • 18.05 (poniedziałek) godz. 18.00 – DEPRESJA. Niespodziewany czy zapowiedziany gość?; mówca – psycholog, pedagog, psychoterapeuta Katarzyna Łukasiuk-Kalska.
  • 19.05. (wtorek), godz. 18.00 – JAK ROZBROIĆ BOMBĘ? Przeciwdziałanie depresji wśród młodzieży; mówca – lekarz, psychoterapeuta Grzegorz Baczewski
  • 20.05. (środa), godz. 18.00 – NISKA SAMOOCENA i PORAŻKA. Pułapka kompleksów; mówca – psychoterapeuta Alicja Niemierko-Pająk
  • 21.05. (czwartek), godz. 20.00 – PERFEKCJONIZM. Kiedy Ci pomoże, a kiedy zniszczy?; mówca – psycholog Wioletta Przybyszewska
  • 22.05. (piątek), godz.18.00 – CZY MOŻNA UCIEC OD SAMEGO SIEBIE? Mapa na czas izolacji; mówcy – małżeństwo liderów, duszpasterz i terapeutka Rafał Piekarski i Agnieszka Piekarska
  • 23.05. (sobota), godz. 18.00 – JAK ŻYĆ NAPRAWDĘ? Poradnik młodego człowieka; mówca – pastor, duszpasterz Mirosław Kulec

Zachęcamy do udostępniania informacji na waszych profilach.
Do zobaczenia online!

 Projekt dofinansowany przez Europejski Korpus Solidarności oraz Gminę Dywity.