!-- Load Facebook SDK for JavaScript -->

Konkludujmy „NArodziny marzeń”

Warto mieć śmiałe marzenia i z odwagą oraz determinacją je realizować. My nasze, fundacyjne, realizujemy na kanwie dialogu z drugim człowiekiem; istotą dynamiczną, będącą w wiecznym ruchu, poruszającą się po swojej orbicie dzięki siłom grawitacji. Fundacja 36i6 skrzętnie wykorzystuje też inną siłę, siłę zainteresowania istotą stojącą tuż obok.

Jeszcze w roku 2018 zharmonizowały się ze sobą dwa realizowane przez nas projekty, dzięki którym udało się objąć ramieniem dwie grupy społeczne. W ramach zadania publicznego wspierającego integrację społeczną osób zagrożonych wykluczeniem społecznym zadedykowaliśmy rodzinie projekt ”NArodziny marzeń”, a wraz z nim warsztaty dla małżeństw i narzeczonych (20.10.2018 r), które odbyły się w Centrum Terapii Manualnej i Rehabilitacji na Wadągu i były współfinansowane przez Gminę Dywity. Te warsztaty wybrali małżonkowie, świadomi tego, że szczęście w związku nie zdarza się przypadkiem, że to powodzenie to efekt miłości, akceptacji i decyzji małżonków. A o tym jak pielęgnować tę więź, opowiadali prowadzący warsztaty Joanna i Tomasz Wróblewscy, notabene, mieszkańcy Różnowa, filolodzy, prowadzący od 5 lat pracę w ogólnoświatowym ruchu Spotkań Małżonków ALMA. W części warsztatowej każdy uczestnik zmierzył się z dwoma testami: „Pięć języków miłości” oraz „Strategia rozwiązywania konfliktów małżeńskich”. Po ich rozwiązaniu we wszystkie enigmatyczne zakamarki relacji wniknęło światło obiektywnej prawdy, co wygenerowało pożądaną chęć do zmian.

Drugi ważny punkt na mapie projektów podpiętych pod „NArodziny marzeń” to Kobietki Małe i Duże – czyli warsztaty piękności dla mam i nastoletnich córek – II edycja (17.11.2018 r) przeprowadzone w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach. Nie są potrzebne sondaże by utwierdzić się w przekonaniu, że dialog między mamą i córką to „studnia skarbów”, którą trzeba chronić i pielęgnować. Pomysł okazał się strzałem w 10-tkę. Był to czas na budowanie relacji pod okiem trzech specjalistek: Brygidy Dremo – profesjonalnej kosmetyczki z Akademii Urody Brigitte, która podzieliła się z paniami trickami makijażowymi, Magdy Pietrzak prowadzącej zajęcia z wykorzystaniem techniki plastycznej transferu i dequpage oraz Pani Agnieszki Trawińskiej w magiczny sposób opowiadającej o tajnikach tworzenia naturalnych kremów, którymi każda z Pań została obdarowana. Jednym słowem, przyjemne szaleństwo twórcze skrojone na miarę doskonałych kobiet! Dziękujemy wszystkim, którzy „marzyli” z Fundacją 36i6.

Magdalena Zaborowska

 

Galeria

Kobietki Małe i Duże (II edycja)

Kobietki Małe i Duże – czyli warsztaty piękności dla mam i nastoletnich córek – II edycja

Dialog między mamą i córką to „studnia skarbów”, którą trzeba chronić i pielęgnować. Czujemy pismo nosem tak jak Wy, nasze współtowarzyszki fundacyjnej podróży i mamy coś dla Was!

Dajemy Wam przestrzeń do budowania relacji podczas drugiej warsztatowej odsłony spotkania opierającego się na  projekcie powstałym w ramach zadania pn.: Wspieranie integracji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym – organizacja działań wspierających rodzinę – „NArodziny marzeń”.

A w programie tym razem:

1. Zajęcia z Brygidą Dremo – profesjonalną kosmetyczką z Akademii Urody Brigitte (Villa Palace)

 • omówienie kształtu twarzy, kształtu oka oraz tricków makijażowych,
 • tworzenie przez grupę kompozycji makijażowych na face chart’ach.
 • poznanie technik budowania kompozycji kolorystycznych na powiekach inspirując się kolorowymi magazynami, trendami i indywidualnym gustem.

2. Zajęcia z Magdą Pietrzak

 • zapoznanie z techniką plastyczną transferu i dequpage,
 • jak w prosty sposób ozdabiać otaczające nas przedmioty, jak stare zamienić w nowe, jak zrobić wymarzony nadruk na koszulce, lub torbie domowym sposobem

Będziemy uczyć się tych technik na różnych materiałach—szkle, tkaninie, papierze, drewnie—aby pokazać, że wszystko jesteśmy w stanie ozdobić. Wystarczy ciut wyobraźni, żeby upiększyć otaczającą nas przestrzeń.

Drogie Panie! Przynieście wspólne zdjęcie z córką wydrukowane na drukarce LASEROWEJ (nie atramentowej). Jeżeli któraś z Was ma ochotę mieć wymarzony nadruk na koszulce, weźcie ze sobą wydruk (jak wyżej drukarka LASEROWA) i koszulkę.

 

3. Spotkanie z Agą Trawińską

 • warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków podczas których każda uczestniczka zrobi dla siebie krem pod okiem Agi

PROWADZĄCE:

Brygida Dremo

Kosmetolog. Właściciel Akademii Urody Brigitte Kosmetolog – absolwentka OSW kierunek Odnowa Biologiczna z Kosmetologią Wizażystka – absolwentka Międzynarodowej Akademii Estetyki i Piękna Laurel Doświadczenie w zawodzie od 2006 roku

Magda Pietrzak

Pracownia projektów MOUSE_: Realizacja indywidualny projektów na zamówienia klientek, organizacja i realizacja strojów artystycznych i wizualizacji na sesje zdjęciowe, pokazy mody, wykonywanie strojów casualowych dystrybuowanych w Olsztynie.
Od 12 lat w branży odzieżowej – tworzenie projektu, powielanie, produkcja przy współpracy między innymi z producentami z Chin, Turcji, Polski.

Aga Trawińska

Obdarowana wieloma zdolnościami i umiejętnościami. Jej świat twórczy to ogromna ilość płaszczyzn, które się ze sobą łączą. Fotografia, projekty wnętrz i odzieży, eko kosmetyka i farbowanie, malowanie na jedwabiu oraz bardzo szeroko pojęte rękodzieło to dziedziny, w których się realizuje.

Odrobina niezbędnych danych topograficznych:

 • LICZBA MIEJSC: 25 par
 • DZIEŃ: 17 listopada 2018 (sobota)
 • MIEJSCE: Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach, ul. Olsztyńska 28
 • GODZINA: 10.00 – 13.00
 • KOSZT: Dzięki współfinansowaniu szkolenia przez Gminę Dywity całkowity koszt uczestnictwa w warsztacie wynosi 40 zł od pary.
 • ZGŁOSZENIE: Prześlij zgłoszenie oraz dokonaj wpłaty do dnia 12 listopada 2018 r na konto: Fundacja 36 i 6, Różnowo 315, 11-001 Dywity, Polska. Konto  67 2030 0045 1110 0000 0399 1710, tytułem: „(imię i nazwisko uczestnika) warsztaty kobietki Małe i Duże”
  wpisowe: 40pln

Zgłoszenie na warsztaty

Zgoda

9 + 6 =

Warsztaty dla małżeństw

Warsztaty dla małżeństw i narzeczonych

Pierwsza  warsztatowa propozycja dla Was w 2018 roku opiera się na  projekcie powstałym w ramach zadania pn.: Wspieranie integracji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym – organizacja działań wspierających rodzinę – „NArodziny marzeń”.

Sztuka bycia razem

Szczęśliwe małżeństwo nie zdarza się przypadkiem. To efekt miłości i akceptacji małżonków, a także decyzji, by kochać pomimo naszych wad i różnic. Na dobre i na złe...

Zagadnienia warsztatowe:

 • czym jest udane małżeństwo?
 • zrozum siebie – zrozumiesz świat
 • 5 języków miłości – test małżeński
 • role małżonków
 • 5 sfer konfliktów
 • nauka komunikacji i strategie rozwiązywania konfliktu – test małżeński

Prowadzący: Tomasz i Joanna Wróblewscy – małżeństwo z 21-letnim stażem, rodzice 2 córek (20 i 9 lat). Z wykształcenia filolodzy. Od 5 lat w Olsztynie prowadzą pracę w ogólnoświatowym ruchu Spotkań Małżonków ALMA oraz organizują spotkania z narzeczonymi i małżeństwami.

LICZBA MIEJSC: 25 par
DZIEŃ: 20 października 2018 (sob.)
MIEJSCE: Centrum Terapii Manualnej i Rehabilitacji na Wadągu
GODZINA: 17.00 -20.00
KOSZT: Dzięki współfinansowaniu szkolenia przez Gminę Dywity całkowity koszt uczestnictwa w warsztacie wynosi 40 zł od pary.

ZGŁOSZENIE: Prześlij zgłoszenie oraz dokonaj wpłaty do dnia 10 października 2018 na konto: Fundacja 36 i 6, Różnowo 315, 11-001 Dywity, Polska. Konto  67 2030 0045 1110 0000 0399 1710 tytułem: „(imię i nazwisko uczestnika) warsztaty Sztuka bycia razem”
wpisowe: 40pln

Zgłoszenie na warsztaty

14 + 13 =

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu zgłoszeniowym dla potrzeb niezbędnych do rejestracji (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997r. o Ochronie Danych Osobowych Dz. U. nr 133 poz. 883).

Relacja z warsztatów

I. Kobietki Małe i Duże – czyli warsztaty piękności dla mam i nastoletnich córek

W programie:

 • Spotkanie z Brygidą Dremo – profesjonalną kosmetyczką z Akademii Urody Brigitte (Villa Palace), która poprowadzi warsztaty pielęgnacji skóry oraz nauki makijażu dla nastolatek i ich mam.
 • Omówienie rodzajów skóry
 • Dobór odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych do potrzeb skóry mamy i córki
 • Jak się malować aby podkreślić urodę – wskazówki dla mamy i nastolatki / prezentacja
 • Makijaż dopasowany do urody i okazji / wykład
 • Błędy w makijażu
 • Warsztaty praktyczne – wspólna pielęgnacja.
 • Omówienie zabiegów gabinetowych dla mam i  nastolatek

NIESPODZIANKA: Losowanie trzech zabiegów dla mamy

II. Spotkanie z Magdą Pietrzak – projektantką ubrań, Pracownia projektów MOUSE_.

 • Specjalnie dla uczestniczek spotkanie interaktywne na bazie „koktajlu” z wiedzy o ciuchach, materiałach, stylu i modzie.
 • Warsztacik – „Przerabiamy stare łachy”- Panie powinny wziąć ze sobą zniszczony  t-shirt, bluzę, trampki, białą koszulę czy jeansy – (po 1 lub 2 rzeczy)

III. Chwilo trwaj! Pamiątkowe zdjęcia duetów mama – córka

 

Termin i miejsce

Warsztaty odbędą się w sobotę 2 grudnia 2017  w godzinach 15.00–18.00

Miejsce: Centrum Terapii Manualnej i Rehabilitacji na Wadągu

Liczba miejsc: 15 duetów

Dzięki współfinansowaniu szkolenia przez Gminę Dywity koszt uczestnictwa w trwającym 4 godziny warsztacie  to jedynie czas i otwartość na siebie nawzajem.

Formularz zgłoszenia

Brak miejsc na warsztaty. Zapraszamy następnym razem.

Brygida Dremo

Kosmetolog

Właściciel Akademii Urody Brigitte Kosmetolog – absolwentka OSW kierunek Odnowa Biologiczna z Kosmetologią Wizażystka – absolwentka Międzynarodowej Akademii Estetyki i Piękna Laurel

Doświadczenie w zawodzie od 2006.

Magda Pietrzak

Pracownia projektów MOUSE_ : Realizacja indywidualny projektów na zamówienia klientek, organizacja i realizacja strojów artystycznych i wizualizacji na sesje zdjęciowe, pokazy mody, wykonywanie strojów casualowych dystrybuowanych w Olsztynie.

Od 12 lat pracowała w branży odzieżowej zajmując się szeroko pojętym procesem produkcji – od tworzenia projektu, powielania, poprzez produkcję przy współpracy między innymi z producentami z Chin, Turcji, Polski.

Współpraca przy promocji – między innymi uczestnictwo i przygotowania sesji zdjęciowych, pokazów mody, tworzenie grafik przedstawiający dany produkt etc. Aranżacja i tworzenie planów architektonicznych butików w oparciu o założenia firmy.

Kobietki Małe i Duże

Zapraszamy serdecznie na Warsztaty dla Mam i Córek, które odbędą się w sobotę 2 grudnia 2017  w godzinach 15.00–18.00, w Centrum Terapii Manualnej i Rehabilitacji na Wadągu. Liczba miejsc: 15 duetów.

W programie:

I. Kobietki Małe i Duże – czyli warsztaty piękności dla mam i nastoletnich córek

II. Spotkanie z Magdą Pietrzak – projektantką ubrań, Pracownia projektów MOUSE_.

III. Chwilo trwaj! Pamiątkowe zdjęcia duetów mama – córka

Dzięki współfinansowaniu szkolenia przez Gminę Dywity koszt uczestnictwa w trwającym 4 godziny warsztacie  to jedynie czas i otwartość na siebie nawzajem.

więcej informacji: http://fundacja36i6.pl/?project=kobietki-male-i-duze

Spotkania Iniemamocnych

Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Gminy Dywity, zaprosiliśmy do dywickich świetlic Pawła i Joannę Ejzenbergów. Paweł Ejzenberg został w roku 2012 Finalistą Programu Mam talent, rok później otrzymał z rąk Prezydenta RP nagrodę „Człowiek bez barier”, w kolejnych latach został Radnym Miasta Olsztyna.

Nieustannie koncertuje, znakomicie gra w showdown i jest przede wszystkim przemiłym człowiekiem, który jako osoba niewidoma, jest niezwykle samodzielny i serdeczny. Paweł udowadnia swoim życiem, że żadne bariery nie mogą zatrzymać tego kto ma marzenia, kto dąży do celu, kto pokonuje lęki, niemoce i idzie naprzód.

Więcej informacji o projekcie: http://fundacja36i6.pl/?project=iniemamocnych

Oto daty i miejsca spotkań:

14.11.2017 (wtorek): godz. 17.00

 • Powiatowa Szkoła Muzyczna I st. w Dywitach

18.11.2017 (sobota):

 • godz. 10.00 – Świetlica w Spręcowie
 • godz. 12.30 – Przedszkole Mali Odkrywcy w Różnowie
 • godz. 15.00 – CTMiR na Wadągu.

Gospodarzom dziękujemy za miłe przyjęcie.  Zaproście koleżanki, kolegów, siostry, kuzynów i przybywajcie!