!-- Load Facebook SDK for JavaScript -->

Projekt 10P, czyli dziecięcy dekalog

10 przykazań – stale aktualne. Fundament wartości uniwersalnych, nie ma wątpliwości czy są dobre czy złe. Łączą wszystkie pokolenia, wyznania…warto je zapisać w sercach i umysłach, by stawać się lepszym człowiekiem.

A wszystko zaczęło się od wizji Prezes Fundacji 36i6 Ewy Giski….

„Ku mojemu zdziwieniu, muzyka do „10P” powstała w ciągu 4 dni, natchnienie zaskoczyło nawet mnie samą. Podczas pisania muzyki, w domu, przy pianinie, pojawiły się w głowie obrazy… Zobaczyłam scenę, a na niej dzieci. Zobaczyłam zespół, instrumenty klasyczne i sekcję rytmiczną, zobaczyłam filmiki… usłyszałam przykazania. Mało tego usłyszałam 10P  również w domach, jakbym była niewidzialnym ptakiem, patrzącym w okna mieszkań. Zobaczyłam momenty, gdy teksty i muzyka śpiewane przez dzieci, zatrzymywały rodziców i zmieniały ich sposób myślenia.

Jako muzyk lubię trzymać się oryginałów – gdy tłumaczę zagraniczne piosenki, i wtedy, gdy uczę chór nowych linii melodycznych. Dążę do dosłownego oddania zamysłu autora. Tak samo jest w przypadku tekstów 10 przykazań. Słowa oparte na oryginalnym tekście zawartym w Biblii Tysiąclecia, w Księdze Powtórzonego Prawa/ V Księga Mojżeszowa.”

Potem przyszedł czas na działanie

Zaprosiliśmy wszystkie dzieci, które lubią muzykę i śpiew do wzięcia udziału w naszym nowym projekcie „Projekt 10 P, czyli dziecięcy dekalog” , bezpłatnych warsztatach wokalnych skierowanych do dzieci w wieku 6- 12 lat. Zarówno muzyka, jak i teksty zostały stworzone specjalnie na potrzeby projektu. Dzieci miały możliwość poznania ABC emisji głosu, pracy z mikrofonem oraz wzięły udział w sesji zdjęciowej.

Nabór do chórku odbył się 11 oraz 17 października, o godz. 17:00, przy ul. Pstrowskiego 34, Osiedle Mazurskie. Żeby dołączyć do grona wokalistów należało wykonać ulubioną piosenkę i rozwiązać zadanie muzyczno- rytmiczne.

Dzieło wieńczy koniec….

Koncert finałowy projektu „10p, czyli dziecięcy dekalog” odbył się w dniu 27.11.2015 r. w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Na scenie wystąpiły dzieci z Olsztyna, Jezioran, Pilnika, Różnowa i Runowa z towarzyszeniem zawodowych muzyków. Po koncercie odbył się kiermasz pyszności i gadżetów 10P.

Podmiot realizujący projekt: Fundacja 36i6

Źródło finansowania: Urząd Miasta Olsztyn

Wszystkie zdjęcia z prób, które odbywały się w Olsztynie i Jezioranach oraz z koncertu finałowego możecie obejrzeć tutaj