Stop depresji!

Stop depresji!

Kolejna aktywność grupy inicjatywnej powstałej na potrzeby projektu „Bądźmy w kontakcie” finansowanego przez Europejski Korpus solidarności wzmacnianego przez naszą Fundację 36i6.

„Moje ciało murem podzielone
Dziesięć palców na lewą stronę
Drugie dziesięć na prawą stronę
Głowy równa część na każdą stronę
Lewa strona nigdy się nie budzi
Prawa strona nigdy nie zasypia….”
„Arahja” Kult

Mądrzy ludzie mówią, że depresja dziecka może być pokłosiem depresji rodzica/ów. Najtrudniejsze i często nieodwracalne w skutkach są jej owoce, czyli mniej lub bardziej udane próby samobójcze. Są to akty autodestrukcyjne podobnie jak anoreksja czy alkoholizm. Młody człowiek doświadcza w tym trudnym okresie kilku nazwanych, przeanalizowanych przez specjalistów stanów, jak chociażby anhedonii czyli niezdolności do przeżywania przyjemności.

Jeśli wydaje Ci się, że świat Twojego dziecka rozpada się, dostrzegasz w nim niepokojąco mało kolorów, zapraszamy Cię na spotkanie ze specjalistą, psychoterapeutą dr Grzegorzem Baczewskim, który zgłębił w swej wieloletniej pracy zjawisko depresji.

 

Kim jest dr Grzegorz Baczewski?

Grzegorz Baczewski: lekarz, terapeuta, seksuolog.
Wykształcenie: Uniwersytet Medyczny w Łodzi UKSW – Nauki o Rodzinie SWPS – seksuologia kliniczna Studium Reintegracji Społecznej (certyfikat) New Experience for Survivors of Trauma (Nowe Doświadczenie dla Osób Dotkniętych Traumą), Poradnictwo Chrześcijańskie
Obszary wsparcia: zaburzenia lękowe, depresja, sytuacje straty (utrata bliskich, strata ciąży), kryzys egzystencjalny (utrata poczucia sensu życia, izolacja, samotność)

Zapraszamy na spotkanie

Miejsce: Szkoła Podstawowa w Dywitach im. Marii Zientary-Malewskiej, ul Spółdzielcza 4, 11-001 Dywity

Data: 07.11.2019 (czwartek), godz. 16.30 – 18.00

Wstęp wolny!

Konferencja dla Rodziców i Nauczycieli

Konferencja dla Rodziców i Nauczycieli

RATUNKU! MOJE DZIECKO MNIE NIE SŁUCHA! Stare prawdy w nowym świecie

Wykładowcy: Nela i Zbigniew Kłapa. Z zawodu i z zamiłowania są nauczycielami. Mieszkają w Ustroniu. Mają trzy zamężne córki. Od ponad 30 lat szkolą katechetów i nauczycieli szkółek niedzielnych. Tworzą różne materiały do nauczania dzieci i nastolatków. Redagują kwartalnik dla dzieci „Małe IDŹCIE”. Prowadzą także służbę wśród rodziców, małżeństw i narzeczonych poprzez wykłady, warsztaty i kursy. Ich praca ma charakter międzywyznaniowy. Pracę misyjną w pełnym wymiarze rozpoczęli w 1990 roku w ramach Fundacji „Życie i Misja”, kontynuowali ją w Chrześcijańskim Stowarzyszeniu „Miłość Edukacja Dojrzałość”. Obecnie są pracownikami Biblijnego Stowarzyszenia Misyjnego.

Termin: 11–12.10.2019 | Miejsce: Olsztyn
Koszt: 25 zł (na pokrycie kosztów konferencji) + 17 zł obiad (zamówienie przy rejestracji on-line : www.fundacja36i6.pl)
Rejestracja: do 10.10.2019 on-line: TUTAJ

Plan Konferencji

11.10 (piątek) sala konferencyjna NOT w Olsztynie, plac Konsulatu Polskiego 1

 • 18.00- 19.30 Dyscyplina w czasach anarchii

12.10 (sobota) Kościół Zielonoświątkowy w Olsztynie ul. Pstrowskiego 34

 • 10.00- 14.00 „…żeby nie wiało nudą” czyli 10 zasad skutecznego nauczania – warsztaty dla nauczycieli;
 • 14.00 – 15.15 Przerwa obiadowa
 • 15.15 – 18.00 Komunikacja w rodzinie.
 • 18.15 – 19.00 Pytania do wykładowców

Heaven’s Kitchen

Heaven’s Kitchen

Kiedy gotujemy wiele oddajemy w ręce umysłu. Aby przyprawić odbiorcę dań o dreszczyk, smaki i snujące się zapachy wysupłać się winny z kuchni fantazji. Czy znajdą się w gronie nastolatków śmiałkowie, którzy z nutki ciekawości i szczypty wyobraźni okraszonych przyjemnym ryzykiem kreować będą dania na miarę wygranej w projekcie „Heaven’s Kitchen”? Wspaniale brzmi, nieprawdaż? Jest szansa, że w tym wydarzeniu otrzemy się o kulinarne „niebo”!

No i podkręcamy temperaturę …! Przez arkana specjałów kuchennych, które ostatecznie powstaną pod Waszymi palcami, przeprowadzi Was sam Szef Kuchni Restauracji „Rukola” Pan Kacper Wierzchowski, jeden z najlepszej dwunastki kucharzy w Hell’s Kitchen oraz Półfinalista Master Chef’a https://www.facebook.com/kacper.wierzchowski.1
Jeszcze niespodzianka dla młodych fanów gotowania! Gość Heaven’s Kitchen – MasterChef Junior III edycji – Bartosz Kwiecień https://www.youtube.com/watch?v=f8oQBzCO9ks

Czekamy na Was my, czekają na Was nagrody, przygoda, wielki „FUN”, nowi koledzy i koleżanki. No miód malinka…! Nie może Ciebie zabraknąć!

KOSZT: 30 zł za spotkanie (łącznie 120 zł) plus 30 zł za fotoksiążkę – pamiątkę z udziału w tym wydarzeniu (oczywiście już nieobowiązkowo).

Wiek uczestników: 10-13 lat
Liczba blatów kuchennych: 15

Miejsce:  Restauracja Rukola, ul. Spółdzielcza 1, 11-001 Dywity
Zobacz FB

Daty: Będzie to cykl 4 spotkań, każde pochłonie około 4 godzin.
Inauguracja 30 września 2019 (poniedziałek)

KOSZT: 30 zł za spotkanie (łącznie 120 zł) plus 30 zł za fotoksiążkę – pamiątkę z udziału w tym wydarzeniu (oczywiście już nieobowiązkowo).

Prześlij zgłoszenie i dokonaj wpłaty najpóźniej do dnia 15 września 2019 r.

konto:
Fundacja 36 i 6, Różnowo 315, 11-001 Dywity, Polska.
konto  67 2030 0045 1110 0000 0399 1710
tytułem: „ (imię i nazwisko uczestnika) Heaven’s Kitchen”

Chylimy czoła przed gminą Dywity, dzięki której funduszom możemy zrealizować nasz kolejny projekt

Zgłoszenie na warsztaty

Zgoda

13 + 10 =

Olsztyńskie Warsztaty Gospel 2019

Olsztyńskie Warsztaty Gospel przed nami!

Gospel. Czy to na pewno tylko rodzaj chrześcijańskiej muzyki sakralnej? A może dla tego kto traktuje muzykę jako nośnik wartości gospel jest wyrażeniem odnalezionej nadziei? Na szczęście nie wszystko na świecie ma charakter antynomiczny. Filozoficzny kontekst koresponduje z pochodzeniem słowa gospel, które wywodzi się z języka staroangielskiego od słów god spell co oznacza dobrą nowinę o Jezusie Chrystusie. Chyba coś w tym jest, nieprawdaż?

Z racji tego, że Fundacja 36i6 szuka i stawia w życiu na wysublimowane wartości, po raz kolejny jest współorganizatorem Olsztyńskich Warsztatów Gospel w Olsztynie. Co roku z poczuciem, że podczas ich trwania, wydarzy się coś szczególnego. Wiemy, że będzie tak i tym razem, choćby z tego powodu, że po ścieżkach dźwięków prowadzić nas będą barwne, dojrzałe artystycznie osoby.

Ważne postaci tegorocznych warsztatów gospel:

Grzegorz Głuch – prowadzący warsztaty

Kompozytor, dyrygent, autor tekstów i aranżer, zwłaszcza muzyki gospel i praise&worship. Założyciel i lider chóru Gospel Rain. kompozytor i producent wszystkich płyt zespołu: Ten, Kto przychodzi (2000) oraz Startooj (2006) N (2011) oraz najnowszej płyty Ogień (2016). Z pasją dzieli się umiejętnościami prowadząc warsztaty muzyczne w całej Polsce, których uczestnikami były już łącznie tysiące pasjonatów śpiewu w Polsce. Prowadzi Chadek Gospel Choir, Świdnik Gospel Choir i Krasnobrodzki Gospel. W swym dorobku ma kilkadziesiąt autorskich piosenek i aż kilkaset aranżacji innych utworów.

 

Sylwia Piotrowska – współprowadząca warsztaty

Solistka chóru Gospel Rain, wokalistka jazzowa, trenerka wokalna. Z wyróżnieniem ukończyła studia na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w klasie wokalnej na UMCS oraz studia pedagogiczne o specjalności szkolnej i opiekuńczej. Wzięła udział w nagraniu płyty z okazji 60-lecia UMCS oraz krązków: Startooj i N i Ogień Gospel Rain. Jest jurorem na licznych przeglądach i festiwalach muzycznych. Obecnie pracuje jako trener wokalny w Studiu Muzyki Rozrywkowej i Jazzu J’Sound (www.jsoundart.pl).

Jakub piotrowski – pianista

Pianista, kompozytor, aranżer. Absolwent Szkoły Muzycznej im, Karola Lipińskiego I i II st. w Lublinie (klasa fortepianu). Obecnie dyrektor muzyczny w Agencji Artystycznej J’Sound, realizator dźwięku w Studiu Nagrań J’Sound oraz wykładowca na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa UMCS.  Pianista w zespole Gospel Rain, Jazzowych składach eSQb i B4, mózg projektu Depozyt.

Ewa Giska (Gospel Kids) – prowadząca warsztaty dla dzieci do lat 12

Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, flecistka, wokalistka oraz kompozytorka. Obecnie wicedyrektor PSM I st. w Dywitach, prezes Fundacji 36i6. Od wielu lat prowadzi olsztyński chór gospel Wniebogłosy. Tworzy projekty kulturalno-edukacyjne oraz profilaktyczne dla dzieci i młodzieży. Co roku współorganizuje Olsztyńskie Warsztaty Gospel przyciągające rzesze chórzystów i słuchaczy.

Natalia Niemen – gość specjalny Koncertu Finałowego XII Olsztyńskich Warsztatów Gospel

wokalistka, altowiolistka, plastyczka, autorka muzyki i tekstów Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się starym rhytm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim i muzyką cerkiewną. Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej.

A co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w warsztatach? Oto kilka wskazówek!

Należy przesłać zgłoszenie chęci uczestnictwa w OWG 2019 r

 • wypełniając formularz online: LINK
 • bądź pisząc maila ze zgłoszeniem na adres: olsztyngospel@gmail.com

Wszystkie informacje znajdziecie także w wydarzeniu: TUTAJ

Jeśli chcesz przyjść na Koncert Finałowy jako widz, by zobaczyć i usłyszeć to piękne widowisko o chrześcijańskim przesłaniu – zapraszamy tu: https://www.facebook.com/events/651398415321232/

 

Partner Warsztatów

Z radością informujemy, że partnerem tegorocznych Olsztyńskich Warsztatów Gospel jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie MOK Olsztyn!

Projekt „Bądźmy w kontakcie”

Bądźmy w kontakcie

Narodowa Agencja Europejskiego Korpusu Solidarności komunikując o przekazaniu 7000 Euro na realizację rocznego projektu „Bądźmy w kontakcie” otworzyła drzwi do realizacji wizji, która zrodziła się w młodych głowach grupy inicjatywnej „Kaktus”. Ta wizja dotyka subtelności, czyli walki z różnymi odsłonami depresji (łac. depressio, głębokość, od deprimere, przygniatać) wśród rówieśników. Temat subtelny, ale jego oddziaływanie i zasięg bolesne w skutkach.

Dlatego Fundacja 36i6 jest również wpisana w ten projekt, bo wiemy, że warto być, wspierać, słuchać i pomagać ile się da przez najbliższe 365 dni. I oto 22 czerwca, w sobotę, na Starówce w Olsztynie, w ramach Gospel Day będzie miała miejsce spektakularna inauguracja aktywności wszelakich. Zaczniemy od wykładu pt: „Depresja wśród młodzieży” wygłoszonego przez Ireneusza Dawidowicza, lekarza i specjalistę od zaburzeń afektywnych. I musisz tam być z nami jeśli potrzebujesz pomocy bądź sam chcesz pomóc.

Rzuć wszystko i chodź w góry! Nie…nie…nie. Nie tym razem! Chodź ! Przyjdź!.. po kolejny kawałek wiedzy być może o sobie lub swoich bliskich.

Zapraszamy do dyskusji:

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Olsztynie (Stare Miasto), 22.06.2019 (sobota), godz. 17.00

 

Gospel Day z Fundacją 36i6

Gospel day z Fundacją 36i6

Dzień Ojca to święto o zasięgu międzynarodowym obchodzone w różnych krajach w zupełnie innym niż 23 czerwca dniu. Czy wiecie, że w Polsce obchodzone jest nie od zawsze, a od 1965 roku? Ale nie byliśmy pierwszymi wyrażającymi szacunek i wdzięczność ojcom. Ta wzniosła tradycja sięga daleko dalej zarówno w plątaninie trybików i zębatych kółek odmierzaczy czasu jak i na mapach świata. Pierwsze obchody święta odbyły się 19 czerwca 1910 r w stanie Waszyngton. Jednak dopiero w 1972 Dzień Ojca został oficjalnie ustanowiony przez Prezydenta Nixona. Podobno w naszym kraju wciąż nie dorównuje popularnością Dniowi Matki. Zależy nam na tym by, w dobie niezaspokojonych potrzeb psychicznych i emocjonalnych młodych ludzi, rola ojca, eksperta, męskiego wzorca, nauczyciela partnerstwa, szacunku czy umiejętności stawiania mądrych granic była podnoszona do rangi niezastąpionego autorytetu.

Dlatego już w sobotę 22 czerwca zapraszamy byście świętowali Dzień Ojca z Fundacją 36i6. Dopełnimy wszelkich starań aby czas spędzony z nami był szczególny dla każdego członka rodziny. Już od godz. 12.00 do 21.00 będziemy elastyczni niczym sieć komiksowego Spidermana i stworzymy ciekawe przestrzenie, w których znajdziesz coś dla siebie.

Gdzie?

W sercu Olsztyna na Starówce!

O czym usłyszysz?

O wszystkich aspektach ojcostwa, o jego niebańskim źródle i pragmatycznym wymiarze czyli niezbędnej roli ojca w życiu dzieci.

A więc co to za strefy?

KONCERTOWO-PLENEROWA STREFA RODZINY

SCENA STAROMIEJSKA

 • 12.00 – koncert zespołu KZ „Twoja Przystań”, oraz spotkanie z Henrykiem Dedo (Reportażystą Radiowym Roku 2017)
 • 14.00 – panel dyskusyjny „Porozmawiajmy o ojcostwie”. Prowadzenie: Janusz Ciepliński (fantastyczny ojciec dwóch synów, Dyrektor Powiatowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dywitach)
 • 15.30 – koncert dzieci „10P, czyli dziecięcy dekalog”
 • 16.00 – występy freestylowe chętnych tatusiów z dziećmi (zabawa z nagrodami)
 • 17.00 – panel pt: „Depresja wśród młodzieży w ramach projektu „Bądźmy w kontakcie”. Mówca: Ireneusz Dawidowicz lekarz, Pastor II Zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów w Białymstoku
 • 19.00 – koncert zespołu MATE.O „TU”. Nasz gość specjalny Mateusz Otręba – świetny ojciec, z najnowszą płytą „TU”.

STREFA DZIECIĘCA

OKOLICE SCENY STAROMIEJSKIEJ
Kolorowa, scatchboardowa, zaczarowana w bańkowych tunelach, świetlista i ciepła u boku animatorów, „gości” na szczudłach, …

STREFA MŁODZIEŻOWA

PARK PODZAMCZE
„Obsypana” leżakami z lemoniadą for FREE …tym razem strefa inspiracji i refleksji nad historiami ciekawych ludzi z punktem kulminacyjnym – wykładem pt: „Depresja wśród młodzieży”, godzina 17.00, Kościół Ewangelicko-Augsburski w Olsztynie. Szukajcie miejsca dla siebie w Parku Podzamcze

Mecenat:

 • Projekt dofinansowany ze środków Gminy Olsztyn

Organizatorzy:

 • Fundacja 36i6
 • Kościół Zielonoświątkowy „Twoja Przystań” w Olsztynie
 • Grupa młodzieżowa „Kaktus”

 

Sponsor Warsztatów Gospel

Podziękowania dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. w Olsztynie

Wspaniałych emocji na scenie i w sercach uczestników wielu edycji Olsztyńskich warsztatów gospel nie doświadczalibyśmy wspólnie, gdyby nie olsztyński MPEC.

To już nasza mała tradycja, za którą za każdym razem jesteśmy bardzo wdzięczni. Tegoroczne XII Olsztyńskie Warsztaty Gospel sponsoruje MPEC – Dobra Energia Olsztyna

Z całego serca dziękujemy!

Doświadczenie Happy Endu

Doświadczenie Happy Endu czyli podsumowanie warsztatów „ZOOM – Oko Na Maroko”

„ZOOM – Oko Na Maroko, czyli warsztaty filmowe dla dzieci” to trzeci, ostatni w 2018 roku, za to szyty grubymi nićmi projekt Fundacji 36i6, który wpisał się owocnie w ramy zadania pn.: „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i tradycji” zaproponowanego przez Gminę Dywity.

„Oko na Maroko”. Ten projekt powstawał w przesyconej spontanicznością i szczerością serc atmosferze. Nasza Pani Prezes Ewa Giska o duszy kolorowej niczym rajski ptak wymarzyła sobie by dzieci mogły mieć przestrzeń do przełamywania swoich barier, ograniczeń, by mogły pojawiać się w miejscach i okolicznościach, które je otworzą, zainspirują do rozwoju, do marzeń o nieznanym. Trudno było odmówić i nie wziąć udziału w tej przygodzie razem z nią. „Oko na Maroko” stało się nieosiągalną enigmą, symbolizujące jednak realne patrzenie dalej niż sięga wzrok. Życzyliśmy sobie by te warsztaty rozpaliły nowe pasje, i odkryły w dzieciach lądy, które najpierw przeobrażą się w marzenia, by ostatecznie nabrać wyrazistych kształtów w pragmatycznej przyszłości. I chyba się udało!

Ta nietuzinkowa przygoda rozwijała się na kanwie trzech spotkań o charakterze stricte warsztatowym (24.11.2018 r., 08.12.208 r., 15.12.2018 r.).

Pod okiem profesjonalistów Pana Adama Krywko – prezesa Stowarzyszenia „Warmia” tworzącego Olsztyńską telewizję obywatelską oraz grupę szkolącą i integrującą lokalnych twórców oraz Pana Yaroslava Yemets’a – studenta dziennikarstwa, operatora kamery i montażysty, w Studio Olsztyn.tv, przed 12-stką dzieci w wieku 9 – 12 lat odkrywały się arkana sztuki tworzenia wywiadów, filmików i kalejdoskopu pojęć takich jak: gimbal, klaps, kamera filmowa, steadicam, czy projektor filmowy potrzebnych do kreowania rzeczywistości po drugiej stronie kamery. Pierwsze spotkanie miało na celu integrację grupy, ale żeby nie zasypiać gruszek w popiele odbyło się to poprzez zabawę w kalambury filmowe, dzięki którym dzieciaki niepostrzeżenie znalazły się w prawdziwym studio nagrań i z dużą dozą swobody pierwszy raz stanęły przed kamerą. Drugie spotkanie zaowocowało z kolei opanowaniem podstaw w przeprowadzaniu wywiadów. Punktem kulminacyjnym była ostatnia sesja warsztatów filmowych, podczas której dzieci wspólnie nagrały krótki film, tworząc story boarding i nakreślając scenariusz. Podzieliły też między sobą zadania, zgodnie z zainteresowaniami i uwarunkowaniami osobowościowymi. Pojawił się reżyser, kamerzysta, dźwiękowiec, oświetleniowiec, człowiek od klapsa, makijażystka oraz aktorzy. Nie powiemy Wam ile razy padło słowo klaps czy cięcie. Na pewno było przezabawnie i kreatywnie zarazem. Dzięki tej malowniczej ekipie powstał film pt: „Człowiek prezent”.

Magdalena Zaborowska

 

Konkludujmy „NArodziny marzeń”

Warto mieć śmiałe marzenia i z odwagą oraz determinacją je realizować. My nasze, fundacyjne, realizujemy na kanwie dialogu z drugim człowiekiem; istotą dynamiczną, będącą w wiecznym ruchu, poruszającą się po swojej orbicie dzięki siłom grawitacji. Fundacja 36i6 skrzętnie wykorzystuje też inną siłę, siłę zainteresowania istotą stojącą tuż obok.

Jeszcze w roku 2018 zharmonizowały się ze sobą dwa realizowane przez nas projekty, dzięki którym udało się objąć ramieniem dwie grupy społeczne. W ramach zadania publicznego wspierającego integrację społeczną osób zagrożonych wykluczeniem społecznym zadedykowaliśmy rodzinie projekt ”NArodziny marzeń”, a wraz z nim warsztaty dla małżeństw i narzeczonych (20.10.2018 r), które odbyły się w Centrum Terapii Manualnej i Rehabilitacji na Wadągu i były współfinansowane przez Gminę Dywity. Te warsztaty wybrali małżonkowie, świadomi tego, że szczęście w związku nie zdarza się przypadkiem, że to powodzenie to efekt miłości, akceptacji i decyzji małżonków. A o tym jak pielęgnować tę więź, opowiadali prowadzący warsztaty Joanna i Tomasz Wróblewscy, notabene, mieszkańcy Różnowa, filolodzy, prowadzący od 5 lat pracę w ogólnoświatowym ruchu Spotkań Małżonków ALMA. W części warsztatowej każdy uczestnik zmierzył się z dwoma testami: „Pięć języków miłości” oraz „Strategia rozwiązywania konfliktów małżeńskich”. Po ich rozwiązaniu we wszystkie enigmatyczne zakamarki relacji wniknęło światło obiektywnej prawdy, co wygenerowało pożądaną chęć do zmian.

Drugi ważny punkt na mapie projektów podpiętych pod „NArodziny marzeń” to Kobietki Małe i Duże – czyli warsztaty piękności dla mam i nastoletnich córek – II edycja (17.11.2018 r) przeprowadzone w Gminnym Ośrodku Kultury w Dywitach. Nie są potrzebne sondaże by utwierdzić się w przekonaniu, że dialog między mamą i córką to „studnia skarbów”, którą trzeba chronić i pielęgnować. Pomysł okazał się strzałem w 10-tkę. Był to czas na budowanie relacji pod okiem trzech specjalistek: Brygidy Dremo – profesjonalnej kosmetyczki z Akademii Urody Brigitte, która podzieliła się z paniami trickami makijażowymi, Magdy Pietrzak prowadzącej zajęcia z wykorzystaniem techniki plastycznej transferu i dequpage oraz Pani Agnieszki Trawińskiej w magiczny sposób opowiadającej o tajnikach tworzenia naturalnych kremów, którymi każda z Pań została obdarowana. Jednym słowem, przyjemne szaleństwo twórcze skrojone na miarę doskonałych kobiet! Dziękujemy wszystkim, którzy „marzyli” z Fundacją 36i6.

Magdalena Zaborowska

 

Galeria

Kobietki Małe i Duże (II edycja)

Kobietki Małe i Duże – czyli warsztaty piękności dla mam i nastoletnich córek – II edycja

Dialog między mamą i córką to „studnia skarbów”, którą trzeba chronić i pielęgnować. Czujemy pismo nosem tak jak Wy, nasze współtowarzyszki fundacyjnej podróży i mamy coś dla Was!

Dajemy Wam przestrzeń do budowania relacji podczas drugiej warsztatowej odsłony spotkania opierającego się na  projekcie powstałym w ramach zadania pn.: Wspieranie integracji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym – organizacja działań wspierających rodzinę – „NArodziny marzeń”.

A w programie tym razem:

1. Zajęcia z Brygidą Dremo – profesjonalną kosmetyczką z Akademii Urody Brigitte (Villa Palace)

 • omówienie kształtu twarzy, kształtu oka oraz tricków makijażowych,
 • tworzenie przez grupę kompozycji makijażowych na face chart’ach.
 • poznanie technik budowania kompozycji kolorystycznych na powiekach inspirując się kolorowymi magazynami, trendami i indywidualnym gustem.

2. Zajęcia z Magdą Pietrzak

 • zapoznanie z techniką plastyczną transferu i dequpage,
 • jak w prosty sposób ozdabiać otaczające nas przedmioty, jak stare zamienić w nowe, jak zrobić wymarzony nadruk na koszulce, lub torbie domowym sposobem

Będziemy uczyć się tych technik na różnych materiałach—szkle, tkaninie, papierze, drewnie—aby pokazać, że wszystko jesteśmy w stanie ozdobić. Wystarczy ciut wyobraźni, żeby upiększyć otaczającą nas przestrzeń.

Drogie Panie! Przynieście wspólne zdjęcie z córką wydrukowane na drukarce LASEROWEJ (nie atramentowej). Jeżeli któraś z Was ma ochotę mieć wymarzony nadruk na koszulce, weźcie ze sobą wydruk (jak wyżej drukarka LASEROWA) i koszulkę.

 

3. Spotkanie z Agą Trawińską

 • warsztaty tworzenia naturalnych kosmetyków podczas których każda uczestniczka zrobi dla siebie krem pod okiem Agi

PROWADZĄCE:

Brygida Dremo

Kosmetolog. Właściciel Akademii Urody Brigitte Kosmetolog – absolwentka OSW kierunek Odnowa Biologiczna z Kosmetologią Wizażystka – absolwentka Międzynarodowej Akademii Estetyki i Piękna Laurel Doświadczenie w zawodzie od 2006 roku

Magda Pietrzak

Pracownia projektów MOUSE_: Realizacja indywidualny projektów na zamówienia klientek, organizacja i realizacja strojów artystycznych i wizualizacji na sesje zdjęciowe, pokazy mody, wykonywanie strojów casualowych dystrybuowanych w Olsztynie.
Od 12 lat w branży odzieżowej – tworzenie projektu, powielanie, produkcja przy współpracy między innymi z producentami z Chin, Turcji, Polski.

Aga Trawińska

Obdarowana wieloma zdolnościami i umiejętnościami. Jej świat twórczy to ogromna ilość płaszczyzn, które się ze sobą łączą. Fotografia, projekty wnętrz i odzieży, eko kosmetyka i farbowanie, malowanie na jedwabiu oraz bardzo szeroko pojęte rękodzieło to dziedziny, w których się realizuje.

Odrobina niezbędnych danych topograficznych:

 • LICZBA MIEJSC: 25 par
 • DZIEŃ: 17 listopada 2018 (sobota)
 • MIEJSCE: Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach, ul. Olsztyńska 28
 • GODZINA: 10.00 – 13.00
 • KOSZT: Dzięki współfinansowaniu szkolenia przez Gminę Dywity całkowity koszt uczestnictwa w warsztacie wynosi 40 zł od pary.
 • ZGŁOSZENIE: Prześlij zgłoszenie oraz dokonaj wpłaty do dnia 12 listopada 2018 r na konto: Fundacja 36 i 6, Różnowo 315, 11-001 Dywity, Polska. Konto  67 2030 0045 1110 0000 0399 1710, tytułem: „(imię i nazwisko uczestnika) warsztaty kobietki Małe i Duże”
  wpisowe: 40pln

Zgłoszenie na warsztaty

Zgoda

14 + 15 =