!-- Load Facebook SDK for JavaScript -->

Spieszymy donieść, że przed nami kolejna przygoda z kreatywną młodzieżą w ramach rocznego projektu „Alter” finansowanego przez Europejski Korpus Solidarności.
Bartosz Kiński, Maria Kunicka, Julka Frąckiewicz, Jakub Łagun, Hubert Łagun to grupa inicjatywna, którą tworzą uczniowie olsztyńskich liceów i studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. We współpracy z lokalnymi kościołami, z różnych denominacji, stworzyli spotkania o nazwie “Alter”. Już od roku młodzież, zarówno licealna, jak i studencka spokojnie spędzała sobotnie wieczory i budowała relacje z rówieśnikami w przyjaznej atmosferze. Troszkę podpatrywaliśmy ich działania i chętnie będziemy razem z nimi w tym projekcie, gdyż ma on być kontynuacją spotkań. Dzięki dofinasowaniu, będą to po prostu wieczory zakrojone na szeroka skalę, przemyślane od A do Z na cały rok wydarzenia.

Żeby zrozumieć sedno nowego wyzwania wyjaśniono nam pochodzenie słowa alter i koncept, który się pod nim kryje.

Geneza nazwy “Alter” wywodzi się z angielskiego słówka “alter” (tł. zmieniać, wpływać) oraz skróconego słowa “alternatywnie”. Już od pierwszego spotkania, jak sami mówią, chcieliby dać uczestnikom alternatywę od zabieganego życia, w którym ciągle młody człowiek musi komuś zaimponować i gonić kolejne osiągnięcia. W ten sposób chcą przeciwdziałać depresji, włączać młodzież do działania, budować także dialog i tolerancję między różnymi ludźmi, z różnych kościołów i środowisk, przeciwdziałać separacji, dyskryminacji i wszelkim niechęciom. Mają pomysły na zaproszenie mówców młodzieżowych z innych miast, by wyposażać młodzież w wiedzę i umiejętności interpersonalne, komunikacyjne.

Czego chcieć więcej! Trzymamy kciuki i oferujemy swoje wsparcie.

Zaglądajcie do nich na profil na Fb: https://www.facebook.com/alter.olsztyn/