!-- Load Facebook SDK for JavaScript -->

„Przebiśniegi” – synonim: nowe projekty!

Rabaty na kwiaty! Zatrzymało mnie hasło na sklepowej półce….

Fundacja 36i6, w ramach nowych projektów, ma dla Was rabaty na pogłębianie samoświadomości, budowanie poczucia wartości na poziomie, który umożliwi życie w poczuciu szczęścia i spełnienia pojedynczej jednostce, wybudzi imperatyw do zmian na lepsze…co wniesie słońce w życie rodziny, której jest częścią.

Jednym słowem, chcemy podzielić się z Wami radością! Już niedługo dostąpimy przywileju realizacji projektu „ZOOM – Oko Na Maroko, czyli warsztaty filmowe dla dzieci”, dedykowanego dzieciom w wieku szkolnym, 7-12 – latkom, współfinansowanemu przez Gminę Dywity.

Pomysł projektu zrodził się poprzez obserwację dzieci, które wstydzą się nagrań przed kamerą, chowają się, uciekają. Projekt ma pomóc im w oswojeniu się ze światem filmu, kamer, świateł reflektorów. Ci młodzi ludzie będą stawiać także pierwsze kroki w edukacji medialnej, która, mamy nadzieję, pomoże w rozpaleniu chęci i motywacji do kontynuowania nauki, korzystania z mediów w sposób produktywny i wartościowy. Warsztaty filmowe będą skupiać się przede wszystkim na tym, aby nauczyć młodych filmowców podstaw opowiadania historii za pomocą filmu, zaczynając od nauki stworzenia ramowego scenariusza filmowego, poprzez świadomość istotności scenografii oraz wykonywania trafnych, przemyślanych ujęć filmowych, aż po pracę w studio, przed kamerą.

Naszym marzeniem jest aby trwałym rezultatem projektu były rozpalone w dzieciach nowe pasje i chęć przekraczania barier nieznanych środowisk oraz pokonywanie wstydu i podwyższenie samooceny.

Socjologowie definiują ją jako najważniejszą, podstawową grupę społeczną, na której opiera się całe społeczeństwo. Niektórzy mówią o niej – „jedno z największych błogosławieństw, największy skarb”….r o d z i n a. To na nią sfokusowana jest również nasza aktywność.

W ramach zadania publicznego odnoszącego się do wspierania integracji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym proponujemy Wam, dedykowany rodzinie, projekt ”NArodziny marzeń” współfinansowany przez Gminę Dywity.

Jednym z celów aktywności naszej fundacji i tym samym tegoż projektu, jest pogłębienie świadomości rodzicielskiej oraz praktyczne wzmocnienie więzi między dzieckiem a rodzicem. Kierowani myślą, iż zdrowa i kochająca się rodzina, to dalej zdrowe społeczeństwo, chcemy zaproponować unikalne spotkania, które dadzą podbudowę merytoryczną ojcom, czas odpoczynku dla mam oraz integracje rodziców z dziećmi poprzez wspólne warsztaty.

Na pewno zaprosimy Was na spotkania dla ojców prowadzone przez wyjątkowo doświadczonych i skutecznych specjalistów Inicjatywy Tato.net.

Wspominając fantastyczny warsztatowy czas tylko dla kobiet, który celebrowałyśmy w roku 2017, chcemy zaproponować jego kontynuację – wspólne spotkanie w ramach warsztatów „Kobietki małe i duże” – czyli coś dla relaksu, coś dla siebie, skierowane do mam i córek. Tym razem zaproponujemy Paniom konsultacje z kosmetyczką, fryzjerem, stylistką oraz dietetykiem.

 

Już nie możemy doczekać się do realizacji naszych propozycji, gdyż po raz kolejny spotkamy się z kimś pięknym, wartościowym, jedynym w swoim rodzaju…z drugim człowiekiem. Zatem serdecznie zapraszamy Was do udziału i współtworzenia nowej rzeczywistości z fundacją 36i6.

Relacja z warsztatów

I. Kobietki Małe i Duże – czyli warsztaty piękności dla mam i nastoletnich córek

W programie:

  • Spotkanie z Brygidą Dremo – profesjonalną kosmetyczką z Akademii Urody Brigitte (Villa Palace), która poprowadzi warsztaty pielęgnacji skóry oraz nauki makijażu dla nastolatek i ich mam.
  • Omówienie rodzajów skóry
  • Dobór odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych do potrzeb skóry mamy i córki
  • Jak się malować aby podkreślić urodę – wskazówki dla mamy i nastolatki / prezentacja
  • Makijaż dopasowany do urody i okazji / wykład
  • Błędy w makijażu
  • Warsztaty praktyczne – wspólna pielęgnacja.
  • Omówienie zabiegów gabinetowych dla mam i  nastolatek

NIESPODZIANKA: Losowanie trzech zabiegów dla mamy

II. Spotkanie z Magdą Pietrzak – projektantką ubrań, Pracownia projektów MOUSE_.

  • Specjalnie dla uczestniczek spotkanie interaktywne na bazie „koktajlu” z wiedzy o ciuchach, materiałach, stylu i modzie.
  • Warsztacik – „Przerabiamy stare łachy”- Panie powinny wziąć ze sobą zniszczony  t-shirt, bluzę, trampki, białą koszulę czy jeansy – (po 1 lub 2 rzeczy)

III. Chwilo trwaj! Pamiątkowe zdjęcia duetów mama – córka

 

Termin i miejsce

Warsztaty odbędą się w sobotę 2 grudnia 2017  w godzinach 15.00–18.00

Miejsce: Centrum Terapii Manualnej i Rehabilitacji na Wadągu

Liczba miejsc: 15 duetów

Dzięki współfinansowaniu szkolenia przez Gminę Dywity koszt uczestnictwa w trwającym 4 godziny warsztacie  to jedynie czas i otwartość na siebie nawzajem.

Formularz zgłoszenia

Brak miejsc na warsztaty. Zapraszamy następnym razem.

Brygida Dremo

Kosmetolog

Właściciel Akademii Urody Brigitte Kosmetolog – absolwentka OSW kierunek Odnowa Biologiczna z Kosmetologią Wizażystka – absolwentka Międzynarodowej Akademii Estetyki i Piękna Laurel

Doświadczenie w zawodzie od 2006.

Magda Pietrzak

Pracownia projektów MOUSE_ : Realizacja indywidualny projektów na zamówienia klientek, organizacja i realizacja strojów artystycznych i wizualizacji na sesje zdjęciowe, pokazy mody, wykonywanie strojów casualowych dystrybuowanych w Olsztynie.

Od 12 lat pracowała w branży odzieżowej zajmując się szeroko pojętym procesem produkcji – od tworzenia projektu, powielania, poprzez produkcję przy współpracy między innymi z producentami z Chin, Turcji, Polski.

Współpraca przy promocji – między innymi uczestnictwo i przygotowania sesji zdjęciowych, pokazów mody, tworzenie grafik przedstawiający dany produkt etc. Aranżacja i tworzenie planów architektonicznych butików w oparciu o założenia firmy.