!-- Load Facebook SDK for JavaScript -->

Projekt „Kolędy narodów” dedykowaliśmy dzieciom w wieku 6-12 lat. Jego celem było zapoznanie maluszków jak i nastolatków z kolędami pochodzącymi z różnych krajów Europy, nieznanymi jeszcze na Warmii i Mazurach. Przez kilka tygodni dzieci uczyły się nowych utworów. Repertuar był przepiękny, ale też ambitny. By w młodych głowach pozostał pełny kształt tej twórczości, w czasie warsztatów młodzi ludzie poznawali nie tylko linie melodyczne i słowa kolęd, ale także historie ich powstania i biografie twórców. Poza tym, dzieci mogły rozwinąć swoją muzykalność oraz zintegrować się, pokonać własne bariery i nauczyć współdziałania w grupie. Zwieńczeniem warsztatów był Koncert Świąteczny, który odbył się 11 grudnia 2016 r. o godzinie 17.00 na deskach CEiIk-u w Olsztynie. Wzięło w nim udział ok 70 dzieci z gminy Dywity, Ignalin, Jeziorany, Pilnik, Dobre Miasto i Olsztyn. Wybrzmiały wówczas kolędy w różnorodnych aranżacjach i stylistyce: od klasycznych, przez folkowe, aż po kolędy opracowane w stylu negro spirituals.

Dzieci zaprezentowały je z wdziękiem i należytym pietyzmem z towarzyszeniem zawodowych muzyków ChSM „Missio Musica”, nauczycieli Powiatowej Szkoły Muzycznej I st. w Dywitach oraz Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie. Gościem specjalnym był wyjątkowy wokalista, kompozytor i aranżer – Jerzy Dajuk. Koncert poprowadził Pan Janusz Ciepliński.

Po muzycznej uczcie przybyłych tłumnie gości zaprosiliśmy na Świąteczny Kiermasz z wyrobami hand-made przygotowanymi przez rodziców i wolontariuszy Fundacji 36i6.

Przekonaliśmy się, jak bardzo muzyka ma wpływ na rozwój dzieci i to na wielu płaszczyznach!

Czas trwania projektu: 1.09.-30.11.2016

Miejsce: warsztaty – Powiatowa Szkoła Muzyczna I st. W Dywitach, koncert – CEiIK, ul. Parkowa 1, Olsztyn

Podmiot realizujący inwestycję: Fundacja 36i6 przy współpracy z CHSM „Missio Musica”

Źródło finansowania: Urząd Miasta Olsztyn

 O tym wydarzeniu napisane również kilka słów: TUTAJ

Cieszy Oko wspaniale udokumentowało nasz Koncert Finałowy. Płyty dotarły do dzieci i rodziców, a my przedstawiamy dwie kolędy dla potomnych: Radość dziś nastała oraz Witaj Miły Panie. Życzymy miłego oglądania 🙂