Z okazji uchwalenia przez Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego, z dn. 26 listopada 2016, iż rok 2017 zostaje ogłoszony Rokiem Reformacjimamy zaszczyt zaprosić mieszkańców Warmii i Mazur do udziału w Warsztatach Wokalnych zakończonych wyjątkowym Koncertem Finałowym „Soli Deo Gloria” (Tylko Bogu Chwała).

Naszym pragnieniem jest, by rocznica 500-lecia Reformacji stała się możliwością wspólnego świętowania, zachęty, dzięki głębokim treściom pieśni, wspomnieniem ważnych idei Reformacji, które zmieniły bieg historii i mają wpływ po dzień dzisiejszy. Wierzymy, że będzie to czas inspiracji na przyszłość.

Wydarzenie zakłada stworzenie chóru, złożonego z mieszkańców Warmii i Mazur oraz chętnych z innych stron Polski. Chór nauczy się ok. 10 utworów z okresu m.in. XVI-XX wieku, zaprezentowanych w klasycznej i bardziej współczesnej szacie muzycznej. Utwory zostaną przygotowane przez profesjonalnych aranżerów. Na scenie Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, wokalistom towarzyszyć będą soliści, t.j. Jurek Dajuk, Janusz Bigda, Ewa Seferynowicz, Natalia Majewska, Katarzyna Kiklewicz oraz muzycy z ChSM „Missio Musica” i Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod batutą Macieja Kotarby oraz Daniela Sałacińskiego.

Koncert „Soli Deo Gloria” odbędzie się 15 października, o godzinie 19.00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Koncert poprowadzi Janusz Ciepliński.

Warsztaty przedkoncertowe odbędą się w dniach 14-15.10.2017. Udział w warsztatach jest darmowy. Zgłoszenia można nadsyłać na adres mailowy e.giska@fundacja36i6.pl .

więcej informacji: http://fundacja36i6.pl/?project=soli-deo-gloria